בית חולים וטרינרי
ינואר 13, 2022 מאת admin כבוי

בית חולים וטרינרי

נכון שכאשר הילד שלכם חולה, ממש חולה, אתם מרגישים חסרי אונים מתוך הרצון לעזור לו ככל שניתן? מי שכבר מגדל כלב, חתול או תוכי בוודאי שמזדהה אתכם. לא משנה מה גילו הכרונולוגי של חיית המחמד, תמיד דואגים לה כשהיא לא חשה בטוב. בפרט אם מדובר על מחלה קשה. באופן טבעי, כשהחיית מחמד חשה לא בטוב, הולכים עמה בעליה לווטרינר הקבוע. אך לא תמיד הוא יכול לספק לכם את המענה המושלם. יש מחלות שמצריכות טיפול אינטנסיבי יותר, קל וחומר כאשר מדובר אודות הליך כירורגי כזה או אחר. באם אתם חשים, או שהאינטואיציה שלכם מורה לכם כי המצב של חיית המחמד שלכם אינו פשוט – אל תהססו, הגיעו עמה מיד אל בית חולים וטרינרי.

האם בית חולים וטרינרי מסוגל לתת יחס אישי לחיות המחמד כמו אצל וטרינר פרטי?

כאשר אומרים בית חולים וטרינרי מתכוונים למרכז רפואי, שמאגד בתוכו את מיטב רופאי הרופאים לחיות. מרכזים רפואיים אלו מצוידים במחלקת חירום ובחלל שנחשב כטיפול נמרץ. השירותים בו, בניגוד לווטרינר ביתי, ניתנים במשך עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע – בדיוק כמו בית חולים קונבנציונלי לבני אדם. בנוגע לשאלה – האם בית החולים הווטרינרי מסוגל לתת יחס אישי לחיות המחמד, בדיוק כמו שאפשר לקבל מידי ווטרינר פרטי? אנחנו חייבים לסייג את תשובתנו. בדיוק כפי שאי אפשר להגיד על כל ווטרינר כי הוא מעולה ביחסי אנוש, כי הוא נותן יחס מסור ואישי, אף לחיית המחמד עצמה ואף לבעליה, כי יש כאלו ויש כאלו. באותו אופן אי אפשר לומר על כל בית חולים שעוסק בווטרינריה כי הוא נותן יחס מסור ללקוחות שלו, כי האווירה בבית חולים תמיד משפחתית ומחבקת. כי כאמור לעיל – יש ויש. וככלות הכול, בל נשכח את העובדה כי כולנו, כל הרופאים ואנחנו, בני אנוש. לא תמיד יש לנו מצב רוח טוב, לא בכל זמן נתון אנחנו יכולים להכיל כל תרחיש, קל כקשה. לפעמים אנו סתם עצובים או עצבניים, בגלל מקרה כזה או אחר. אבל אפשר להגיד מתוך ראייה כללית, שמרבית בתי החולים הווטרינריים עושים לאל ככל ידם לתת יחס אדיב, מפנק, סימפתי, עם יכולת הכלה מרבית, ונכונות לקיים את השבועה שלהם – לעזור לכל מטופל על הצד הטוב ביותר ולעשות הכול על מנת שיהיה אפשר להציל חיים.

האם כל בית חולים וטרינרי מספק את כל השירותים הקונבנציונליים?

גם כדי לענות על שאלה זאת, יש להסתייג. יש ויש. לא כל בית חולים וטרינרי מספק את כל השירותים הקונבנציונליים, אשר ניתנים במסירות באמצעות ווטרינר פרטי. יש בתי חולים ווטרינריים שלא מספקים שירותים של רפואה ווטרינרית שוטפת, כמו לדוגמה – חיסונים וויטמינים, או אף תספורת. הם יותר נוטים להתמקצע ברפואת חירום. השירותים שלהם נועדו להשלים את השירותים של הווטרינרים הפרטיים. בנוסף לכך, המון בתי חולים ווטרינריים דוגלים בשיתופי פעולה עם הווטרינר של חית המחמד שמגיעה אליהם, תוך כדי מתן עדכון שוטף באבחון המחלה ובדרכי הריפוי שלה.