נובמבר 15, 2022 מאת admin כבוי

גלגלון

גלגלון הינו אביזר לכיבוי אש. אש יכולה להיווצר משלל סיבות. בין אם מדובר על תקלה עם סיגריות, תקלה עם קצר חשמלי, או אפילו שמש נהדרת. אש יכולה להתפשט ולהוות סכנה לרכוש. עם השנים והטכנולוגיות פותחו אביזרים למיגור והגנה מפני אש, לרבות, כאמור גלגלון. בו ניתן לעשות שימוש במרחבים פרטיים, ציבוריים ומסחריים.

מהו גלגלון?

גלגלון הוא מעין צינור אש. והרי, לכל בניין יש תכנית בטיחות אש – לפחות, אם הוא עומד בתקינות מסוימות. בתכנית שכזו, מפורטים אמצעים לטובת גילוי אש וכיבויה. על התכנית להיות כמובן מאושרת בידי הרשות הארצית לכבות ולהצלה. זאת על מנת לוודא כי היא אכן תואמת את תקני בטיחות כיבוי האש לטובת מבנה מסוים. גלגלון הוא אביזר שאמור לנכוח בתכנית, כאמצעי מסוים מבין כמה – על מנת להבטיח יישום נכון של תקנות בטיחות אש.

אילו יתרונות ישנם לגלגלון?

 גלגלון כיבוי אש יכול להגיע עם מספר יתרונות עיקריים, בהיותו צינור כיבוי אש. לרבות:

  1. הצבת גלגלון במקום אסטרטגי, קבוע מראש, ידוע לכלל יכולה להוות יתרון בפני עצמה. וזאת כי הדיירים או העובדים במקום פשוט מכירים ויודעים את קיומו. אין מדובר באביזר נייד, אלא נייח – המקובע למיקומו. כך שאנשים יודעים היכן קיים ולא מניחים שזז למקומות אחרים. הם לא יחשפו את הגלגלון בנקודות אחרות מלבד המקום הברור והידוע. ובכך, אם יהיה רצון לאתרו במהירות, עצם הימצאותו במקום קבוע וידוע מראש יכולה להקל על הזמינות ויעילות איתורו.
  2. גלגלון יכול לספק מים, כדרך אפשרותו להוביל מים למוקד אש. ובכך לספק אמצעי במיגורה. ניתן למעשה להזרים כמות מים גדולה ובאופן מידי. כך שזה יכול לסייע עד מאוד לכוחות הפועלים למיגורה.
  3. גלגלון הינו אמצעי זמין ונגיש לתפעול. בייחוד אם נמצא בכל קומה בכל סוג של מבנה, בעודו מחובר למאגר מים, בעודו נגיש לשימוש מידי.
  4. גלגלון יכול להיות מאוד ארוך. על מנת שיהיה ניתן לעשות בו שימוש למרחב רב יחסית. ומכאן, ניתן להניח שעצם מיקומו האסטרטגי יכול לסייע עד מאוד בניצול אורכו. וזאת על מנת לסייע לגלגלון להגיע לכמה שיותר נקודות בטווח נתון, במבנה.

היכן להציב גלגלון?

 יש לא מעט מיקומים בהם ניתן להציב גלגלון, בין אם מדובר על מבנה פרטי, מסחרי או ציבורי. בבניין משרדים ומגורים – אפשר להניח זאת בארון כיבוי אש – שבלאו הכי כנראה אמור להיות שם, אם מדובר במבנה שעונה לתקינות כיבוי אש. על הגלגלון, כאמור, להיות מחובר ברגע נתון למאגר מים ובעל זמינות לשימוש מידי. כמו שאר ציוד כיבוי אש, יש לבדוק את תקינותו למען שימוש מידי ותקין.